Vigilant – Rihannina “Ruská ruleta”, alebo, Čo je skazené na zábavnom priemysle

Reklamný materiál, sprevádzajúci Rihannin nový album “Rated R”, kvôli svojmu obsahu vyvolal mnohé zdvihnuté obočia. Za odvážnymi snímkami jej klipov, piesní a fotografií sa však nachádza temný motív: kontrola mysle a iluminátska symbolika. Pozrieme sa na Rihannin nový materiál a jej symbolický význam.

rated

Jedným z prvých článkov, ktorý som pre túto stránku napísal, bola analýza Rihanninho hitu “Umbrella” z roku 2007. Symbolika v tomto klipe bola veľmi jemná a chytro ukrytá. Od doby “Umbrelly” sa však temný okultizmus a odkazy na ovládanie mysle začali objavovať vo zvýšenej miere. Neustále som prekvapovaný zvyšujúcou sa zjavnosťou snímok a otvorenosti posolstiev. Zapojenie okultných/myseľ ovládajúcich tématických elementov do popovej hudby (namierených na mládež) sa dosahuje neustále narastajúcim spôsobom, zjavne na desenzitizovanie divákov. Tieto elementy vyvolávajú temné pravdy o zábavnom priemysle a niektorých jeho tajných praktík “spoza opony”. Toho časťou sú temné rituály, zasvätenia, pakty a ovládanie mysle.

Priami svedkovia

Nemusíte ma však brať vážne. Pár umelcov, ktorí vydávajú u veľkých vydavateľstiev, rozprávali o temných stránkach hudobného priemyslu. Ich slová mainstreamové médiá nepublikujú (hm?), ale pravdu nájdete, stačí, aby ste ju hľadali. Po vydaní “Russian Roulette”, speváčka a skladateľka Tifanny Evans vystúpila proti priemyslu. The Examiner o tom priniesol krátky článok::

Tifanny Evans

Tifanny Evans

“Pár dní po svojom vydaní, Rihannin nový singel “Russian Roulette” vyvolal početné online diskusie kvôli svojmu temnému textu a zjavnou hrou so samovraždou.

Pieseň, napísaná Ne-Yom, priviedla mnohých k údivu nad smerovaním Rihanninho nadchádzajúceho albumu Rated R, vrátane speváčky/skladateľky Tiffany Evans, ktorá sa domnieva, že “Russian Roulette” môže priviesť mnohých fanúšikov Rihanny k spáchaniu samovraždy.

Evans (najznámejšia pre svoj singel “Promise Ring” so Ciarou a jej krátkodobému účinkovaniu v Star Search) sa k téme vyjadrila v stredu na svojej twitterovskej stránke. Evans píše::

“Russian Roulette= počet samovrážd raketovo stúpa!

Musíte dávať pozor, čo hovoríte. Pretože na svete existuje mnoho slabých ľudí. Títo sú vnímaví voči čomukoľvek, takže čokoľvek poviete alebo vykonáte, pár ľudí tomu skutočne načúva. Preto si buďte istí, že nejde o nič zlé. Je fajn ísť do hĺbky, ale nie do vražednej hĺbky.

Človeče, fakt by som vám chcela povedať, o čom tento priemysel skutočne je, a ktoré hviezdy tento svet ničia. Hviezdy, ktoré uctievajú satana, a ktoré zabíjali, aby získali rešpekt, ktorý dne majú. Boli by ste veľmi prekvapení. Niektorí z vašich obľúbencov predstierajú, že uctievajú Boha, len aby si zachránili tvár, alebo vyzerali nevinne.

Satan bol šéfou hudby v nebi. Využíva vplyvných ľudí…na ovplyvňovanie sveta. Myslite na to. Akonáhle zarobíte isté peniaze. Práve vtedy vás požiadajú, aby ste sa pridali. K tomu musíte akceptovať šelmu, uctievať ju. Akonáhle sa pridáte, pomôžu vám s vašou kariérou, spravia z vás hviezdu, stačí súhlasiť a poslúchať v ničení Božieho slova..a jeho detí.

Ľudia, počúvajte a dávajte pozor. Prebieha boj medzi Dobrom a Zlom. Na chvíľu teraz vo svete vládne Zlo. Ľudia, ktorí túto moc majú, sú ľuďmi, ktorí VLÁDNU celému svetu. Skončila som, nepoviem už nič viac, aby som sa nedostala do problémov.”

Evansovej tweety sa točia okolo “údajnej korupcie a vymývania mozgov, ktoré prebieha za oponou zábavného priemyslu, často označovaného skupinovo ako Illuminati.”

Zdroj: http://www.examiner.com/x-964-LA-Celebrity-Headlines-Examiner%7Ey2009m10d23-SingerSongwriter-Tiffany-Evans-blasts-Rihannas-Russian-Roulette

R&B spevák Omarion, ktorý sa v hudobnom biznise pohybuje od roku 2001, poskytol urban magazínu Boombox prekvapivo úprimný opis priemyslu. Do biznisu sa dostal ešte ako čerstvý teenager so skupinou B2K a prešiel pár zvláštnymi kontroverznosťami. Je dobre informovaný na to, aby podal priame svedectvo o biznise. Magazínu Boombox o Rihanninej Ruskej rulete povedal nasledovné:

Omarion

Omarion

“Nepoznám osobne Rihannine názory, ale myslím, že existuje veľmi temná a hrozivá časť zábavného priemyslu, a myslím, že je veľmi viditeľná,” uviedol. “To je čosi, na čo mnoho ľudí nehľadí, [ale napríklad] Michael Jackson kedysi býval Jehovovým svedkom, a pamätám sa, že som počul, že sa chcel od náboženstva oddeliť – a to bolo v dobe, kedy pracoval na albume ‘Thriller’ [na] svojom naslávnejšom albume.”

“Preskočiac do súčasnosti,” pokračoval Omarion, “[a] skutočne ma to núti zamyslieť sa, že existuje [moment umelca], kedy sa bude musieť rozhodnúť. Svet [zábavy] diktuje, že musíte byť s troma či štyrmi ženami, alebo urobiť to, aby ste dosiahli tamto [a] myslím, že to je zaujímavé. S Bohom a zábavným priemyslom, je to veľmi temné. Temná strana vás doň dostáva, musíte prejaviť isté podriadenie sa. Je to,  tak povediac, ako gang [-ové prijatie]. Možno budete musieť spraviť čosi v protiklade k vášmu morálnemu kódexu. Netvrdím, že je to vždy takto, ale keď ste niekto mladý a nováčik v priemysle, a nemáte pevne dané svoje zásady, môže to byť veľmi temné. Je to o presýtení.

“Neviem, či Rihanna [padla za obeť týmto tlakom]. Nikdy som ju nepočul o tom rozprávať,” povedal. “Dúfam, že v tieto veci neverí, a nemyslím, že áno, ale neviem. Nie je to len o Rihanne, [náboženské špekulácie] sa týkali mnohých umelcov.”

Zdroj: http://www.theboombox.com/2009/10/27/omarion-rihanna-russian-roulette/

Všimnite si, ako spomína koncept “podriadenia sa” a “prijatia do gangu”. To sú záležitosti, ktorými musia prejsť mnohé mladé hviezdy, aby sa stali “akceptovanými” Tieto predstavy sa odrážajú v symbolike klipov a fotografií týchto hviedz. Umelci sú nútení s týmito symbolmi pracovať ako časť svojho “paktu”. Jeden zo symbolov, odhaľujúcich prijatie do “Rádu”, je skryté oko.

Symbolika jedného oka

V mojom prvom článku o Lady Gaga som spomínal fakt, že neustále skrýva jedno svoje oko, ako symbol svojho “zasvätenia”. Niektorí chytráci tvrdili, že Gaga svoje oko skrýva kvôli jej “konskej tvári”, ktorú sa snaží zakryť. Nuž, Rihanna nemá konskú tvár, tak prečo to robí? Okrem toho umelci, ktorí toto znamenie ukazujú – Rihanna, Lady Gaga a Beyoncé – využívajú vo svojich videách podobné témy. Zhoda náhod?

V článku o Lady Gaga som vysvetľoval okultný význam skrývania jedného oka, ktorý sa dá vysledovať k “Hórovmu oku” v egyptskej mytológii. Táto symbolika sa, ako sa zdá, vyvinula na istý druh “signálu”, zobrazovaného umelcami, ktorí boli zasvätení do vybraného kruhu iluminátskych pop-hviezd.

Ruská ruleta

Rihannin prvý singel kvôli svojej samovražednej téme vyvolal istú kontroverznosť. Ešte znepokojujúci je spôsob, akým je táto smrtiaca hrať vo videoklipe zobrazená.

Premisou klipu je Rihanna zamknutá v čalúnenej miestnosti, zatiaľčo muž v armádnej uniforme – jej manipulátor – ju manipuluje prostredníctvom high-tech zariadení. Video v skutočnosti štylizovane a esteticky zobrazuje ovládanie mysle a pogramovanie Monarch. Manipulátor svoje nástroje využíva, aby u Rihanny vyvolal halucinácie traumatizujúcich udalostí, aby ju zlomil a preprogramoval ju. V tomto videu sú zobrazené kľúčové elementy tejto sadistickej praxe (ktorá bola zdokumentovaná v dokumentoch CIA).

Rihanna čelom k svojmu manipulátorovi

Programovanie Monarch, typ procedúry ovládania mysle, sa rozoberalo v pár predchádzajúcich článkoch (predovšetkým v Beyonce’s Sweet Dreams – Occult Mind Control). Hlavným cieľom tejto techniky je spôsobiť, aby žila v intenzívnej traume, ktorá spôsobí, že obeť sa odtrhne od reality. Výsledkom je konečná fragmentácia osobnosti.

“Kvôli závažnej traume spôsobenej elektrošokovou terapiou, sexuálnym zneužívaním a ďalšími metódami, sa myseľ od základu rozdeľuje na dve alternatívne osobnosti. Kedysi známa ako Viacosobnostná porucha (Multiple Personality Disorder), dnes o nej hovoríme ako o Poruche dissociatívnej identity (Dissociative Identity Disorder), a ide o základ programovania MONARCH. Úprava mysle obete sa ďalej vykonáva pomocou hypnózy, väznenia, prevrátenia potešenia-bolesti, odopierania potravín, vody, spánku a zmyslového vnímania, spolu s rôznymi liekmi, ktoré menia niektoré mozgové funkcie.”

Zdroj: http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_mindcon02.htm

V klipe je Rihanna nútená svojimi manipulátormi zažívať traumatizujúce situácie. Jednou z týchto situácií je hranie ruskej rulety s mužom. Text začína pokynmi manipulátora Rihanne počas hry:

“Take a breath, take it deep

Calm yourself, he says to me

If you play, you play for keeps

Take a gun, and count to three

I’m sweating now, moving slow

No time to think, my turn to go”

Scény sa neustále menia, skáčuc od mučenej Rihanny v jej cele a scénami jej halucinácií. To má predstaviť fakt, že žiaden z týchto scenárov nie je skutočný, sú jej vedomiu nanútené. Klip ilustruje fakt, že “Russian Roulette” nie je vôbec o samovražde, je o nútení na samovraždu zo strany manipulátora, je to o ovládaní mysle.

V jednom okamihu sa cela naplní červeným dymom, kým beztvárna Rihanna sa chová ako robot. To je odkaz na využitie halucinogénnych drog, napr. LSD, v programe Monarch na zmenu vedomia otroka. Záblesky strašných obrazov predstavujú tento stav drogami navodenej hrôzy u manipulovaných otrokov.

Manipulátor nato stláča na ovládacom paneli gombík, aby – zjavne okamžite – v Rihanninej hlave, navodil ďalšie smrteľné scenre, v ktorých musí akceptovať svoj osud (smrť) s úplným podriadením sa.

V predchádzajúcom zábere je Rihanna ponorená pod vodnú hladinu, čo je scéna, pripomínajúca pocit nadnášania sa či pocit beztiaže, zažívaný otrokmi počas ich “liečenia”. Okolo nej lietajú guľky, no s tým nemôže nič urobiť, je fyzicky i psychicky ovládaná a musí byť pasívnym svedkom vlastnej smrti.  Ako vo svojom texte hovorí, musí “prejsť týmto testom” a stlačiť spúšť.

And you can see my heart beating

You can see it through my chest

And I’m terrified but I’m not leaving

Know that I must must pass this test

So just pull the trigger

Na konci klipu sa Rihannin spoločník zastrelí. Tento traumatický zážitok, ako i ďalšie, vyúsťujú do fragmentácie jej osobnosti, stvorenie nových osobností, ktoré budú jej manipulátormi naprogramované. Táto fragmentácia je vizuálne predstavovaná v pár scénach, ako je napr. táto:

Toto bol rýchly pohľad na symboliku ovládania mysle, nachádzajúcu sa vo videoklipe k piesni “Russian Roulette”. Pre detailnú recenziu elementov ovládania mysle v “Russian Roulette”, prečítajte si tento článok zo super stránky Pseudo-Occult Media, ktorá sa venuje i mnohým ďalším aspektom.

Rihannine fotografie

Väčšina zo záberov, obklopujúcich Rihannin album “Rated R”, obsahuje istý druh iluminátskej symboliky. Je skutočne ich momentálnym plagátovým dievčaťom. Za všetko hovorí úvodná stránka jej oficiálnej webstránky (rihannanow.com):

Kopa figurín obklopených ostnatým drôtom…Neviem, či existuje jasnejší spôsob zobrazenia psychicky ovládaných otrokov. Všadeprítomné sú témy dehumanizácie (odľudštenia), ovládania, bolesti, mučenia a obmedzovania. Obal singlu “Russian Roulette” ukazuje Rihannu ako jednu z týchto figurín. Jej páska na oku odhaľuje, kto ju ovláda.

Obklopená nahými bábikami, odľudštenie a viac osobností

Nakoniec, ak čosi o ovládaní mysle viete, navrhujem vám, aby ste sa pozreli na toto reklamné video (vid zdrojová stránka). Som si istý, že budete omráčení jeho symbolikou. Figuríny a ich časti, šachovnicové podlahy, klietky, odkazy na sexuálne bábiky a dokonca kričiaca Rihanna. Je tam všetko.

Všimnite si, že ku koncu videa Rihanna a asistent sledujú jedno z jej prvých videí (keď bola mladou chutnou dievčinkou z Barbadosu). Asistent hovorí: “prešla si dlhou cestou”, akoby vravel “čo do pekla sa s tebou stalo” a Rihanna na to začína vykladať svoje somariny. Je však prekvapivé, že sa rozhodli umiestniť tento záznam do jej reklamného videa. Zvláštne.

Záverom

Ak ste si na tejto stránke prečítali iné články, predovšetkým tie o Beyoncé a Lady Gaga, pravdepodobne si začínate uvedomovať, že týchto popových umelcov spája silné puto. Všetci (a ďalší, ktorým som sa zatiaľ nevenoval) vo svojich klipoch zobrazujú ovládanie mysle, symbol “jedného oka”, sú zobrazovaní ako (alebo s) neživé figuríny a to ešte nespomínam časti satanizmu. Toto jednoducho nemôže byť zhoda náhod. Tieto články nemajú týchto umelcov démonizovať či ich odsudzovať. Slúžia na získanie nástrojov nutných k porozumeniu posolstiev, ktorými sú naše mysle a podvedomie každodenne bombardované. Na pochopenie týchto posolstiev musí človek pochopiť, odkiaľ tieto posolstvá pochádzajú. Som si celkom istý, že niektorí ľudia budú tvrdiť, že svedectvá Tiffany Evans a Omariona sú výsledkom ich závisti voči Rihanninmu úspechu. Nie sú však jedinými, ktorí o tabuizovaných témach rozprávali. Týmto témam sa venovalo mnoho rockových hviezd (napr. Bob Dylan), a vo svojich slovách ukrývalo skutočnú povahu zábavného priemyslu. Čítajte medzi riadkami a možno pochopíte jeden z dôvodov psychických zrútení, zneužívania drog, čudného správania a záhadných úmrtí najväčších svetových hviezd.

Zdroj: http://vigilantcitizen.com/?p=2806

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: